pis-su-tesisat

Sıhhi Tesisat (Su Tesisatı)

(Su Tesisatı)

Su tesisatı ihtiyacımız olan temiz suyun tedarik edilmesi, saklanması, kullanılabir duruma getirilmesi, basınç ayarlarının yapılması gibi prosedürleri kapsar. Bu ve benzer işlemlerin gerçekleşmesini sağlayan tüm sistemler su tesisatlarını oluşturur.Su tesisatları sıhhi tesisat olarak da adlandırılır.

Ev ve iş yerlerimizde bulunan mutfak, banyo, tuvalet, lavabo gibi ortak kullanım alanlarında oluşan problemleri sizlere en az rahatsızlık vererek sonlandırmak Ejder Tesisat ekibi olarak bizim görevimizdir.

“Su tesisatı” veya en çok kullanılan deyimiyle “Sıhhi Tesisat” kavramı içerik olarak iki ana başlığa ayrılır; ve Pis Su Tesisatıdır.

Temiz Su Tesisatı

Temiz Su Tesisatı suyun kaynağından veya sayaçtan başlayarak evinize kadar olan boru, donanım ve materyalleri kapsar. Temiz Su tesisatı da içerik olarak Soğuk Su Tesisatı ve Sıcak Su Tesisatı olarak iki ana konuya ayrılır.

Adından da anlaşılacağı üzere Pis Su Tesisatı; temiz suyun kullanımından sonra oluşan kirli ve atık suların yer altından geçen kanalizasyon sistemine aktarılmasını sağlayan bütün sistemlere verilen isimdir. Bu sistem de kendi arasında iki ana konuya ayrılır; bunlar bina dışı pis su tesisatı ve bina içi pis su tesisatıdır.

2 thoughts on “Sıhhi Tesisat (Su Tesisatı)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir